Місячник шкільної бібліотеки

90 -ті роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу

 Мета. Поглибити знання учнів про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу,  виховувати повагу до історичного минулого свого народу, який вистояв і проніс свої традиції через різні випробування.

                                        Шановні дев'ятикласники!

Щорічно у четверту суботу листопада вся Україна в скорботі вшановує пам'ять людей, загиблих під час голодомору 1932 – 1933 років.

Голодомор 1932-33 років є однією з найбільших трагедій в історії українського народу. Понад півстоліття ця жахлива сторінка замовчувалася, і тільки наприкінці ХХ століття з’явилися перші публікації, дослідження, почався запис спогадів очевидців, видання збірок архівних документів, увічнення пам’яті загиблих.

Голодомор 1932–1933 рр. – штучно організований та умисно підтримуваний тоталітарним комуністичним режимом голод в Україні з метою придушення антирадянських настроїв та виступів проти колективізації на селі.

Втрати України внаслідок Голодомору склали близько 4,5 млн осіб, з яких понад 3,9 млн – померлими від голоду і 0,6 млн – ненародженими. Понад 90% загиблих були етнічними українцями.

Понад 20 країн визнали голод в Україні 1932-33 рр. геноцидом української нації. Однак це питання досі викликає запеклі дискусії серед істориків та політиків.

На думку більшості істориків, причиною виникнення в Україні та інших частинах СРСР голоду 1932-33 років стала примусова і репресивна для селян політика хлібозаготівлі, яку провадила комуністична влада.

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об'єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.

Пропоную вам, діти, переглянути короткий анімаційний фільм «Голодний дух», присвячений Голодомору 1932–1933 рр.


Діти, також рекомендую переглянути сторінки Національної Книги Пам'яті жертв ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 років в Україні Кіровоградська область. Перейшовши по покликанню: 

 
(Книгу можна переглянути в в шкільній бібліотеці)
👇

 А особливу увагу приділіть, будь ласка, на:
 с. 278 -с.  Калинівка; c. 279- c. Клинці; 
с. 283 -с. Первозванівка, с.Попівка, с. Коноплянка; с.284 -
с. Федорівка..

Озиратися в минуле треба кожному. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони будуть ходити по колу.



1 коментар: